BOUŘLIVÁCI

CELOVEČERNÍ HRANÝ FILM

Letní sezona v kempu začíná tradiční páteční demonstrací proti nešetrnému přístupu místní elektrárny k podzemní vodě. Nejlepší kamarádi Zuzana (18) a Dominik (22) plánují další kroky proti znečišťování vody, což pociťují mimo jiné i rodiče Zuzany, kteří vedou místní kemp a pitná voda jim dochází. Zuzana má v kempu své pevné místo a letní rutinu, kterou naruší dopis o přijetí na Matfyz - obor meteorologie. Čeká ji postavit před své plány hlavně rodiče, kteří nic netuší. Letní idylka se naplňuje, když do kempu přijíždí Jáchym (24), se kterým si začne románek.

Léto ubíhá a namísto poklidného užívání si posledního společného měsíce kamarádi propadají svým mylným rozhodnutím. Zuzana se neodvažuje zhatit plány rodičů s kempem, Dominik "zaprodává" svůj hlas elektrárně, Lucy se vrací domu otec - alkoholik. Zuzana je natolik zaskočena svými osobními problémy, že se rozhodne na Matfyz nenastoupit a pod rozpadajícími se vztahy s kamarády přestává věřit i ve svůj pozorovací meteorologický talent. Příroda se sama musí ozvat. Zuzana v čas rozpozná hrozící nebezpečí, upozorní místní návštěvníky na přicházející vichřici, najde jim bezpečný úkryt a společně jsou všichni svědkem nejen destrukce rodinného kempu, ale také provizorních řešení dodávek pitné vody, které měly slibovat fungující budoucnost v regionu. Přátelé se opět semknou, aby se zasadili o svůj cíl a aby všichni nastoupili na svou budoucí cestu. 

scénář a režie: Kristina Elšíková / kamera: Klára Belicová / dramaturgie: Hana Wlodarczyková / producentka: Jitka Kotrlová

za podpory: Státní fond kinematografie


kontakt: Jitka Kotrlová / +420 774 131 613 / jitka@framefilms.cz