KIBERA: PŘÍBĚH SLUMU

Dokument z jednoho z největších slumů Afriky

Kibera: Příběh slumu vypráví o lidech z největšího afrického slumu, kteří se navzdory drsným podmínkám rozhodli proměnit nelítostné prostředí v lepší místo pro život. Podaří se jim ustát napětí a násilí spojené s prezidentskými volbami?

Vypravěčem filmu je Don - mladý fotograf, který strávil celý život ve slumu. Svými fotografiemi se snaží dokázat, že Kibera je především místo s velkým potenciálem, plné kreativních jedinců, kteří se naučili prostředí slumu využít na maximum, usilovat o lepší budoucnost a hájit tak svoje práva. Jsou to právě oni, kteří nahrazují chybějící služby a činí tak místo pro své sousedy lépe obyvatelným. Kibera: Příběh slumu sleduje, jak tento neformální systém funguje a je-li možné jej udržet i když přijde do konfliktu s formálním - během frekventovaných politických nepokojů.

scénář: Eva Krutílková, Jiří Pasz, Martin Páv / režie: Martin Páv / kamera: Petr Racek, Simon Okongo / zvuk: Adam Bláha / střih: Matěj Beran / dramaturgie: Alice Růžičková/ hudba: Ondřej Mataj / producent: Zuzana Kučerová / koproducent: Česká televize

za podpory: Státní fond kinematografie

ocenění: Cena diváků MFDF Ji.hlava 2018, Speciální cena poroty Jeden svět Bratislava 2019

festivaly: MFDF Ji.hlava 2019, FIPADOC 2019, Jeden svět 2019, Al Jazeera Doc Film Festival ad.

Česká republika | 2018 | 86 min | DCP


kontakt pro kina: Kristýna Hrušková / kristyna.hruskova@cinemart.cz