PISTOLNÍCI Z PROTEKTORÁTU

Hraný seriál o neohrožených odbojářích z druhé světové války: Balabánovi, Mašínovi a Morávkovi. Příběh o přátelství a odvaze bojovat. Za každou cenu.  

Nacistická okupace českých zemí. Tři muži, Mašín, Balabán a Morávek, společně čelí ideologické nadvládě. Spolu a přesto sami. Právě tento princip činí z odbojové skupiny Tří králů výjimečnou buňku. Přísnou konspirací se udržují mimo dosah nebezpečných rukou gestapa, které postupně proniká hlouběji a hlouběji do českého odboje. Členové legendární skupiny vytvářejí rozsáhlou zpravodajskou síť, aktivně se podílejí na diverzní činnosti. A na vrcholu všeho je spolupráce s nejkontroverznějším německým agentem, který kdy pracoval v československých službách. Agentem A-54 neboli Paulem Thümmelem. Urputný a oddaný boj tří osamělých pistolníků dává vzor současnému světu. Bez vyhlídek na dobrý konec, s vysokou pravděpodobností, že kdyby dobrý konec nastal, oni se ho nedožijí, jsou unikátním příkladem bojovníků za svobodu. 

námět: Kateřina Doležalová / scénář: Kateřina Doležalová, Marek Grajciar, Ondřej Moravec / dramaturgie: Martina Kinská, Ondřej Gabriel / odborní konzultanti: PhDr. Petr Blažek, Phd., PhDr. Stanislav Kokoška, PhD., Prof. Detlef Brandes producentka: Hana Blaha Šilarová

za podpory: Státní fond kinematografie

Česká republika | 10 x 50 min | hraný seriál


kontakt: Hana Blaha Šilarová / +420 602 792 856 / hana@framefilms.cz